Forbes o Expense: „Tenhle start-up míří vysoko“
15.2.2014
CFO Vision
26.9.2014
Zobrazit vše

Treasury forum 2014

To je ovšem příležitost pro Expensu, a proto jsme se stali jedním z partnerů tohoto ročníku „Treasury Fora“, patrně nejvýznamnějšího výročního setkání českých treasuristů. Těch se sešlo kolem sto dvaceti, a to i z největších společností působících v Česku, jako jsou ČEZ, Škoda Auto, plzeňská Škodovka nebo pobočky významných mezinárodních bank.

Na programu konference jsme se podíleli přednáškou a návazným workshopem. S prezentací vystoupil Patrik Tjokorda — zakladatel Expensy a její CEO — a vzbudil velký ohlas. Jeho vystoupení bylo hodnoceno jako jedno z nejlepších. Patrik ho pojal tak, aby posluchače zaujal i pobavil. Akce pro finančníky totiž jinak tíhnou poněkud k nudě…

Ale Expensa vzbudila zájem i proto, že držení hotovosti je citelným problémem v každé firmě bez rozdílu. Když Patrik vyzval posluchače v sále, ať se přihlásí, kdo s hotovostí „bojuje“, zvedla ruce většina. Ale když se dotázal, zda se někdo pokoušel vyčíslit, kolik jeho firmu stojí nakládání s hotovostí, přihlásil se jediný člověk — a to s tím, že u nich to sice zkoušeli spočítat, ale že se nedopočítali, a že ví jen tolik, že je to stojí „hodně“.

Účastníci konference se o Expensu živě zajímali.
Při workshopu byl Patrik a jeho kolegové z Expensy zavaleni zájemci o konkrétní ukázky toho, jak se Expensa používá a jak firmám usnadňuje drobné výdaje, a to bezhotovostními služebními kartami a na ně napojenou automatizací.

Prezentace následovaná workshopem se nám výborně osvědčila: prezentací jsme otevřeli téma vysokých nákladů i rizik spojených s hotovostí, a upozornili na to, že máme řešení; na workshopu měl pak každý možnost zeptat se osobně a konkrétně. Získali jsme tak řadu nových kontaktů a s mnohými dále jednáme o tom, že se stanou našimi zákazníky.

Na podzim se opět chystáme na konferenci — tentokrát na „IT pro finance“, zaměřenou na informační systémy pro finanční manažery. Úspěšné spojení prezentace s workshopem si na ní zopakujeme.

Patříme do rodiny Direct. Jsme Direct finance

Expensa a.s. se stává členem Direct rodiny a mění svůj název na Direct finance Europe, a.s.