Expensa MasterCard v praxi
26.3.2015
Hledáte alternativu k CCS či běžným tankovacím kartám? Pojďte si pro ni
30.9.2015
Zobrazit vše

Do Expensy vstoupil významný investor

Do společnosti Expensa vstoupil se svým fondem Vigo Investments někdejší generální ředitel České pojišťovny a investor Pavel Řehák. Vigo vyplatilo původní menší investory a v projektu získalo většinový podíl. Menší podíly pak zůstanou dvěma zakladatelům, Patriku Tjokordovi a produktovému řediteli Michalu Divišovi. Vstup silného investičního partnera má rozvoj Expensy výrazně urychlit.

Podle Řeháka Expensa dokáže měnit odvětví, v němž působí, má velmi šikovný tým a také výbornou platformu, která umožňuje fakticky zrušit hotovost ve firmě. Cílem je podle Řeháka ušetřit především malým a středním podnikům dvě až tři miliardy korun. Tolik totiž firmy podle něj nesmyslně utratí za řízení hotovosti ve firmě, za DPH, které nechávají v zahraničí a zbytečně za pohonné hmoty.

Expensa má tisíce aktivních karet u stovek firemních klientů. Jejím systémem proteklo za zhruba dva roky její existence už přes 100 milionů korun. Už příští rok by se počet aktivních karet měl vyšplhat na nízké desetitisíce. Firma chce navíc výrazně personálně posílit. Do půl roku by měla zaměstnávat zhruba 60 lidí oproti dnešním 30. Expensa navíc chce expandovat do Evropy.

Napsali o nás:

 

Patříme do rodiny Direct. Jsme Direct finance

Expensa a.s. se stává členem Direct rodiny a mění svůj název na Direct finance Europe, a.s.