Treasury forum 2014
26.2.2014
Konec vyúčtování v Excelu
30.9.2014
Zobrazit vše

CFO Vision

Asi největší zájem účastníků vzbudila závěrečná diskuse s osobnostmi, a to především s Mojmírem Hamplem, viceguvernérem České národní banky, o podzimním zásahu ČNB na oslabení české koruny. O dopadech intervence na řízení firem přednesli už dopoledne bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma spolu s bývalým viceguvernérem Luďkem Niedermayerem.

Mojmír Hampl obhajoval potřebu oslabení koruny z pohledu ČNB, účastníci z řad firem se však názorově dělili především podle toho, zda sami spíše vyvážejí, nebo dovážejí. Expensa je také vlastně dovozcem, a to finančních služeb, a připouštíme, že nám by proto vyhovovala koruna silnější, anebo rovnou přechod na euro.

Mimoto nás na konferenci hodně zaujala komorní diskuse v panelu B — s Václavem Řehořem a s Markem Třeškou — ve které se probírala různá hlediska a nástrahy růstu firem prostřednictvím akvizicí.

Účast na konferenci byla pro nás ovšem i příležitostí osobně se potkat se spoustou finančních ředitelů nebo majitelů firem. S řadou z nich jsme si domluvili další schůzky. A že se nám na konferenci líbilo, zúčastnili jsme se v úterý 3. června další, tentokrát „Treasury Forum 2014“, pořádaného asociací CAFIN. Měli jsme na něm i přednášku a miniworkshop, a jak se nám vydařily, o tom zase příště.

Patříme do rodiny Direct. Jsme Direct finance

Expensa a.s. se stává členem Direct rodiny a mění svůj název na Direct finance Europe, a.s.